Členové týmu

Ing. Jana Matošková, Ph.D.


Působí jako odborný asistent na Ústavu managementu a marketingu na Fakultě managementu a ekonomiky, která je součástí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Garantuje výuku předmětů Řízení lidských zdrojů I, Řízení lidských zdrojů II a Manažerské metody a techniky. Podílí se i na kurzech pro manažerskou veřejnost. Její výzkumné zájmy jsou orientovány na oblasti řízení lidských zdrojů, manažerské dovednosti, řízení kariéry, sdílení znalostí a formování tacitních znalostí manažerů. Podílela se na řešení několika vědeckých projektů. Je autorkou 70 vědeckých publikací.   

Ing. Zuzana Crhová, Ph.D.


Působí jako odborná asistentka na Ústavu financí a účetnictví na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její disertace se zaměřovala na problematiku sdílení znalostí v organizacích a jeho vliv na výkonnost. V rámci ústavu zajišťuje výuku předmětů Základy účetnictví, Finanční účetnictví a Ekonomika zdravotnictví. Byla členkou výzkumných týmů zabývajících se oblastí insolvencí, účetnictví a v současnosti sdílení znalostí. Je autorkou 25 odborných výstupů publikovaných na konferencích i v časopisech.

Ing. Petra Benyahya, Ph.D.


Působí jako odborný asistent na Ústavu managementu a marketingu na Fakultě managementu a ekonomiky, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Garantuje výuku předmětů Culture of Managerial Communication, Business Ethics, Kultura manažerské komunikace, Kultura mluvené a psané komunikace, Komunikační praxe, Manažerská komunikace a obchodní vyjednávání. Vede semináře předmětů Řízení lidských zdrojů I a Pracovní systémy. Podílí se i na kurzech pro manažerskou veřejnost. Svou vědecko-výzkumnou práci zaměřuje na téma rozvoj kvalifikace manažerů, sdílení znalostí, vztah sdílení znalostí a firemní kultury. Podílela se na řešení několika vědeckých projektů - TA ČR Výkonový potenciál pracovníků 50+ a specifické formy řízení lidských zdrojů podniku, GA ČR Rozvoj tacitních znalostí manažerů, MŠMT Výzkum konkurenční schopnosti českých průmyslových výrobců. Je autorkou 66 vědeckých publikací. V rámci projektu Erasmus přednášela na 8 evropských univerzitách, především ve Francii, ale i Finsku, Portugalsku, Polsku a Belgii.

Ing. Lucie Tomancová, Ph.D.


Působí jako odborný asistent na Ústavu managementu a marketingu na Fakultě managementu a ekonomiky, která je součástí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V letech 2007 - 2016 byla součástí Centra aplikovaného ekonomického výzkumu FaME UTB ve Zlíně jako manažerka projektů. Garantuje výuku předmětů Manažerská etika, Business Ethics, Etika ve zdravotnictví, Základy projektového řízení, Řízení projektů I a Řízení projektů II. Lektorka a školitelka, certifikovaná Manažerka společenské odpovědnosti (Česká společnost pro jakost) - od r. 2010 a Hodnotitelka Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost - od r. 2011. Zaměřuje se na oblast manažerské etiky, společenské odpovědnosti organizací a firemní kultury. Podílela se na řešení několika vědeckých projektů. Je autorkou a spoluautorkou řady odborných publikací a článků.

Doc. PhDr. Ing. Aleš Gregar, CSc.


Působí jako docent na Ústavu managementu a marketingu na Fakultě managementu a ekonomiky, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Garantuje výuku předmětů Řízení lidských zdrojů, Pracovní systémy a Systém řízení Baťa. Vedl několik výzkumných projektů zaměřených na manažerské pojetí personálního řízení a roli řízení lidských zdrojů ve strategickém řízení podniku ke konkurenceschopnosti. V posledním období se výzkumně zabývá tématem specifických forem řízení lidských zdrojů ve vztahu k pracovnímu potenciálu pracovníků věkové skupiny 50+ a ve vztahu k digitalizaci řízení výroby a implementaci konceptu Smart Factory (Industry 4.0). Absolvoval studijní pobyty a přednášel na univerzitách ve Velké Británii, Finsku, Portugalsku, Polsku a Maďarsku. Publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku, je autorem 140 vědeckých publikací.  

Ing. Lucie Macurová, Ph.D.


Působí jako odborný asistent na Ústavu průmyslového inženýrství a informačních systémů na Fakultě managementu a ekonomiky, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Ve své výzkumné činnosti se věnuje zejména oblastem logistiky, řízení dodavatelsko-odběratelských vztahů, řízení materiálových a informačních toků, a navazujících výrobních procesů. Výsledky své vědecké činnosti prezentuje na domácích a mezinárodních konferencích (celkem 27 příspěvků), nebo v domácích a zahraničních vědeckých časopisech. Podílela se na řešení inovačního voucheru "Inovace tvarovaných polypropylenových obalů pomocí inovací a stabilizace výrobních a podpůrných procesů" ve společnosti greiner packaging Slušovice jako hlavní řešitelka, dále spolupracovala na řešení dvou OPVK projektů, dvou OPVVV projektů a jednoho interního grantového projektu UTB.

Ing. Lukáš Danko, Ph.D.


Působí jako odborný asistent na Ústavu regionálního rozvoje, veřejné správy a práva na Fakultě managementu a ekonomiky, která je součástí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Garantuje výuku předmětů Ekonomická geografie, Regionální analýza 1 a Financování veřejného sektoru. Podílel se na projektech mapování kulturních a kreativních průmyslů ČR a přípravě strategických a koncepčních dokumentů pro oblast veřejné správy. Jeho výzkumné zájmy jsou orientovány na rozvoj kreativních klastrů, regionální inovační systémy a problematiku veřejných politik. Je autorem 10 vědeckých publikací.  

Ing. Lucie Hrbáčková, Ph.D. 


Působí jako odborný asistent na Ústavu průmyslového inženýrství a informačních systémů na Fakultě managementu a ekonomiky, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Ve své vědecké činnosti se věnuje oblasti řízení rizik v podnikových procesech. Vyučuje předměty studium metod a měření práce, produktový management a moderování workshopů. Garantuje předmět počítačová simulace v ergonomii. Svoje aktivity již 10 let orientuje do oblasti zlepšování procesů s ohledem na lidský faktor.  

Ing. Martin Horák, Ph.D.


Působí jako vědecký pracovník na Ústavu ekonomie na Fakultě managementu a ekonomiky, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Spolupracuje na výuce předmětů Behaviorální ekonomie, Modelování krizových situací. Má zkušenosti v oblasti přípravy a řešení investičních/neinvestičních projektů pro čerpání strukturálních fondů EU (projekty IROP, OPZ, OPŽP, OPVVV), aplikovaného výzkumu (projekty tematicky orientovány na vědní obor behaviorální ekonomie, financované TAČR). V kontextu výzkumné činnosti se v současnosti intenzivně zabývá aplikováním nejnovějších poznatků z oboru behaviorální ekonomie, a to jak do praktického fungování městských a krajských úřadů, tak také pro aktivizaci obyvatel ve věci důchodového spoření a podpory zdravého stravování. Jeho další zájmové vědecko-výzkumné segmenty jsou zaměřeny na možnosti využití herních prvků v organizacích, respektive vlivu počítačových her na rozvoj měkkých dovedností.

Kontakt

Fakulta managementu a ekonomiky

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Mostní 5139

760 01 Zlín

Kontaktní osoba:

Ing. Lucie Tomancová, Ph.D.

e-mail: tomancova@utb.cz

tel.: +420 576 038 009, +420 734 644 571

Sledujte aktuality také na facebooku a LinkedInu.

Napište nám

Máte-li na nás dotaz, můžete použít níže uvedený formulář.

Projekt FaME UTB RO/2020/03
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky